• Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

Otrzymaliśmy Cetyfikat na dwa lata. Obecnie realizowane są cele programu profilaktycznego i wszystkie działania dbające o bezpieczeństwo.

W roku szkolnym 2017/2018 został stworzony plan działąń na najblizsze pięć lat. Starając sie utrzymać Certyfikat  jako szkoła podjęliśmy kolejne starania.

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

Integral Security Policy

W październiku 2016 nasza szkoła odebrała honorowy Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo realizowanego pod patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Projekt ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa szkoły i jej najbliższego otoczenia.  Certyfikat ma charakter honorowy. Posiadacz certyfikatu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób w swoim obiekcie oraz do inicjowania wszelkich działań związanych ze stałą poprawy bezpieczeństwa w szkole.

Partnerami naszej szkoły pozostali zarówno przedstawiciele Organu Prowadzącego jak i przedstawiciele innych instytucji wspierających działalność szkoły, w tym: Wójt Gminy Pcim, Dyrektor Zakładu Obsługi Szkół, Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, Przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej w Myślenicach, Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróży i Pcimiu, Praktyka Lekarza Rodzinnego w Stróży, Przedstawiciel Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Myślenicach, Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Myślenicach, Przedstawiciel Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania  przemocy w rodzinie w Pcimiu, Przewodnicząca Rady Rodziców,  Kurator Sądowy. W tym roku szkolnym do współpracy zaprosiliśmy nowych partnerów: Szkołę Podstawową nr 3 w Stróży, Szkołę Podstawową w Trzebuni, Szkołę Podstawową nr1 w Pcimiu oraz Służbę Maltańską.

Czekamy na audyt – ocenę stopnia realizacji w/w projektu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym nasze szkoła również będzie mogła pochwalić się certyfikatem – Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.